All-in je termin koji se koristi u pokeru kada igrač odluči da stavi sve svoje preostale žetone u igru u trenutnom krugu klađenja. Ova strategija može imati različite svrhe, kao što su pokušaj maksimizacije dobitka ili vršenje pritiska na protivnike da odustanu od igre. Kada igrač ide all-in, on ili ona više ne može dodavati žetone u pot u tom krugu, već se oslanja na karte koje ima i nada se najboljem ishodu.
U trenutku kada igrač ode all-in, protivnici koji žele da ostanu u ruci moraju da pokriju njegov ulog kako bi nastavili igru. Ako neko od njih nema dovoljno žetona za to, pot se deli na „glavni pot“ i „sporedni pot,“ gde se sporedni pot formira između igrača koji imaju dodatne žetone za klađenje. Na kraju kruga, karte se otkrivaju i igrač sa najboljom rukom osvaja glavni pot, dok se sporedni pot dodeljuje među igračima sa dodatnim ulogom, ukoliko ih ima.
Istorija termina „All-in“ u pokeru
Termini u pokeru često imaju zanimljive i raznolike istorije, a „all-in“ nije izuzetak. Ovaj izraz se koristi kada igrač odluči da uloži sve svoje preostale žetone u jednom potezu. Istorijski gledano, pojava termina „all-in“ vezuje se za razvoj pokera kao igre, posebno tokom 20. veka.
Rani dani pokera, Popularizacija i evolucija
Poker se prvi put pojavio u Americi tokom 19. veka, kada su se razvijale različite verzije igre. U to vreme, igrači su često koristili razne izraze da bi opisali svoje akcije. Međutim, termin „all-in“ nije odmah bio u upotrebi. U ranim danima pokera, igrači su obično bili oprezniji sa svojim ulogama i često su koristili manje od ukupnog broja žetona koje su imali.
Kako je poker postajao sve popularniji tokom 20. veka, posebno u kockarnicama i na turnirima, tako se pojavila potreba za bržim i jasnijim načinima komunikacije među igračima. Termin „all-in“ postao je standardizovan u ovom kontekstu. Tokom 1970-ih i 1980-ih, kada su počeli da se održavaju prvi značajniji poker turniri, ovaj izraz je postao široko prepoznatljiv.
Uticaj medija
Pojava televizijskih prenosa poker turnira tokom 1990-ih dodatno je popularizovala termin „all-in“. Gledaoci su mogli da vide dramatične trenutke kada igrači odluče da stave sve na kocku, što je dodalo dodatnu napetost i uzbuđenje igri. Ova praksa je pomogla da se „all-in“ ukoreni u svest javnosti kao ključni deo pokera.
Danas je „all-in“ postao sinonim za hrabrost i rizik u pokeru. Ovaj izraz simbolizuje trenutke kada igrači moraju doneti odluku koja može značajno uticati na ishod igre. U svetu pokera, „all-in“ predstavlja ne samo akciju, već i duh igre u kojoj su hrabrost i strategija ključni za uspeh.
Najveći dobitci u All-in u istoriji pokera
All-in je termin koji se često koristi u pokeru kada igrač stavlja sve svoje žetone na kocku u jednoj rundi. Ovaj potez može biti veoma dramatičan i često dovodi do nekih od najznačajnijih trenutaka u pokeru. Tokom godina, bilo je mnogo spektakularnih all-in situacija koje su rezultirale neverovatnim dobitcima. U ovom članku, istražićemo neke od najzvučnijih pobeda u all-in poker situacijama.
1. Chris Moneymaker i Svetsko prvenstvo u pokera 2003
Chris Moneymaker je postao simbol za mnoge igrače koji su sanjali o pokeru. Na Svetskom prvenstvu u pokera 2003. godine, Moneymaker je otišao all-in sa parom desetica protiv mladog igrača, a dobitak od 2.5 miliona dolara u potu obeležio je njegovu pobedu. Ovaj trenutak je značajno doprineo popularnosti pokera i “poker boom”-u koji je usledio.
2. Jamie Gold i Svetsko prvenstvo u pokera 2006
Jamie Gold je osvojio Svetsko prvenstvo u pokera 2006. godine, a jedan od njegovih najznačajnijih all-in poteza dogodio se kada je igrao protiv jednog od najpoznatijih igrača, Allen Cunningham-a. Gold je otišao all-in sa kombinacijom koja je uključivala asove i pobedio, osiguravši sebi nagradu od neverovatnih 12 miliona dolara.
3. Peter Eastgate i Svetsko prvenstvo u pokera 2008e
Peter Eastgate je postao najmlađi osvajač Svetskog prvenstva u pokera 2008. godine. Njegov all-in potez koji je doveo do pobede bio je protiv Darvin Moon-a, gde je Eastgate imao bolju kombinaciju. Ova pobeda mu je donela 9,1 miliona dolara i zauzela posebno mesto u istoriji pokera.
4. Martin Jacobson i Svetsko prvenstvo u pokera 2014
Martin Jacobson je još jedan igrač koji je postao poznat po svojim all-in potezima. Tokom Svetskog prvenstva u pokera 2014. godine, Jacobson je otišao all-in sa parom asova protiv još jednog igrača, a njegov dobitak od 10 miliona dolara postao je deo legende o pokerskoj sceni.
5. Antonio Esfandiari i Big One for One Drop 2012
Antonio Esfandiari osvojio je jedan od najvećih potova u pokeru na turniru Big One for One Drop 2012. godine. Otišao je all-in sa kombinacijom koja mu je donela neverovatan dobitak od 18,3 miliona dolara. Ova pobeda ga je učinila najuspešnijim poker igračem tog trenutka.